Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Мостищанська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 22201992) був реорганізований і увійшов до складу Бишівської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Макарівська сільська рада

Пробація - альтернативна тюремному ув’язненню

                                                                             

 

Пробація виникла більше 200 років тому і продовжує вдосконалюватися як у світі так і в Україні як система кримінально-правового реагування не лише альтернативна позбавленню волі, але й більш ефективна з точки зору реабілітації правопорушників та створення у них готовності жити, не вчиняючи правопорушень.

Пробація є системою, яка починає працювати з особою на досудовому етапі (у нас – на етапі судового розгляду) і після винесення покарання, яке відбувається без ізоляції від суспільства. При цьому система пробації забезпечує не лише контроль за виконанням обов’язків, покладених судом, але й надає необхідні консультації та допомогу для створення готовності особи жити, не вчиняючи правопорушень. Діяльність пробації базується на індивідуальному аналізі проблемних питань кожного правопорушника, розробці для кожного з них індивідуальної системи мотивації, контролю та допомоги. “Таким чином пробація сприяє забезпеченню безпеки суспільства і справедливому здійсненню правосуддя” – це цитата з Правил Ради Європи про пробацію (2010 року), яка відображає головну мету пробації.

Так, пробація - це шанс для правопорушника відбути покарання у громаді. В Макарівському районі Київської області цей шанс з початку 2020 року отримали 54 особи - які перебувають на обліку уповноваженого органу з питань пробації.

З початку 2020 року через систему пробації пройшло 128 осіб, які відбували кримінальні покарання, не пов’язані з позбавленням волі. Повторні злочини під час відбування покарання вчинили 5 осіб.

З початку 2020 року на виконання Макарівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» у м. Києві та Київській області  надійшло 16 ухвал на складання досудових доповідей, складено 15досудових доповідей,разом з тим, на сьогоднішній день суди під час розгляду кримінальних справ запрошують цей документ.У майже 90% випадків думка персоналу пробації збігається з рішенням суду щодо доцільності застосування альтернативних видів  покарань. Такі показники свідчать про сприйняття служби пробації як повноцінного гравця кримінального процесу.

Крім досудової доповіді працює пенітенціарна пробація  надання підтримки та допомоги у вирішенні соціально-побутових питань засуджених, які готуються до звільнення з місць позбавлення волі, для підвищення результатів їх соціальної реабілітації та попередження повторних злочинів. Разом з тим,з початку 2020 рокув Макарівському районі надано сприяння у вирішенні питань підготовки до звільнення: у пошуку місця проживання –  5 особам; працевлаштування – 2особам.

Нині в Україні наказами Міністерства юстиції України затверджено пробаційні програми для роботи з суб’єктами пробації, обов’язок пройти які може покладатися судами на осіб, звільнених від відбування покарання у виді позбавлення (обмеження) волі з іспитовим терміном («Попередження вживання психоактивних речовин», «Подолання агресивної поведінки», «Зміна прокримінального мислення»). Це ефективний, але складний інструмент, якій потребує спеціальної підготовки та навичок. Для отримання знань з реалізації пробаційних програм в Макарівському районному відділі вже пройшли навчання 2 працівників відділута отримали сертифікати кураторів пробаційних програм.  Станом на 18.08.2020 року до Макарівського відділу пробації судові рішень з обов’язком виконувати заходи, передбачені  пробаційною програмою, не надходили.

       В роботі Макарівського відділу пробації з уразливою категорією громадян, до якої належать в більшості суб’єкти пробації, залучено 2 волонтерів.

 

 

Макарівський районний відділ

філії Державної установи «Центр пробації»

у м. Києві та Київській області


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *